Sağlık
Akciğerleri Temizleyen Mucize Besinler 27.09.2016

Kirli hava, sigara ve diğer nedenlerden akciğerler hastalanıyor ve insan sağlığı için risk oluşturur. Aslında ise akciğerleri korumak öyle de zor değil. Elbette öncelikle sigarayı bırakmak gerekir. Sonra ise aşağıdaki 5 besinden bol kullanmakla sağlıklı akciğerlere sahip olabilirsiniz.

Zencefil: Çok kuvetli bir antioksidan olan zencefil, akciğerleri temizlemektedir.Çeşitli toksinleri, mukusu ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yardımcıdır. Bu nedenle zencefil çayı veya zencefili direk olarak yiyebilirsiniz.

Sarımsak: Kuvvetli bir antioksidan olmasının yanı sıra, içinde bol miktarda bulunana alisin kimyasalı ile akciğerleri temizler.

Okaliptüs: Okaliptüs doğal bir antibiyotik olmasının yanı sıra içinde yağlar barındırır. Bu uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına iyi gelir, kan basıncını arttırarak kanın çoğalmasını sağlar.

Ekinezya: Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde kullanılır. Bitkinin kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarında yardımcıdır.

Keçiboynuzu: Özellikle sigara içenler için keçiboynuzu çok faydalıdır.

Ebegümeci: Kaynar suda 1 miktar ebegümeci kaynatılır ve 5-6 saat sonra aç karına 1 bardak içilir. Bu uygulama ile, akciğerlerde ki sigara etkileri yavaşlatılır. Ebegümeci, ayrıca balgam attırır, akciğer kanserini engeller.

Benzer Yazılar