Diyet
1 Haftada 2 Kilo Verebileceğiniz Diyet Çeşidi: Atkins Diyeti 19.09.2016

İnsan sağlığına zarar veren üç beyazdan sakınmayı şart koşan diyetin bu yönüyle birçok faydasıda ortaya çıkıyor. Öyle ki Dr. Atkin diyeti faydaları anlatmakla bitmiyor. Diyet (Şeker) hastalığı ve kronik halsizliğe iyi gelen bu diyetle yüksek tansiyon gibi önemli hastalıklarda da şikayetlerin azaldığı ve kalbi koruduğu gözlenmiştir. Hem sağlıklı hem de iyi bir görünüme sahip olacağınız düşünüldüğünde, atkins diyeti ideal diyetler arasında yer alıyor. Bu iç beyaza yaklaşmadan zengin çeşitli yemeklerle gireceğiniz rejim size yorulmadan ve aç kalmadan kilo verme şansı tanıyor diyebiliriz.

GÜNDE 20 GRAMDAN FAZLA KARBONHİDRAT TÜKETMEYİNİZ

Daha önce açıkladığımız gibi Atkins diyeti bünyemizin gün içinde ihtiyacı olduğu enerjiyi yağların yakılmasıyla elde etmesini amaçlamaktadır. Bu diyetin süresi 2 haftadır. Bu süre boyunca saf protein tüketilir ve günlük 20 gramdan fazla karbonhidrat almamanız gereklidir. Pirin, ekmek ve makarna uzak durmanız gereken başlıca besinlerdir. Meyve ise çok miktarda tüketilmemelidir.

DR. ATKİNS DİYETİ LİSTESİ

TANIŞMA MENÜSÜ:

Kahvaltı: Sahanda pastırmalı, jambonlu veya sosisli yumurta, kafeinsiz çay yada kahve
Öğle yemeği: Küçük salata, yarım gözleme, maden sodası
Akşam yemeği: Hardallı ve mayonezli deniz ürünlerinden oluşan bir salata, biftek yada balık, üzerine bir kaşık yapay tatlandırıcılı krema sıkılmış diyet jöle

KİLO VERMEYE DEVAM MENÜSÜ

Kahvaltı: Zeytinyağlı omlet, domates suyu, 2 dilim çavdar ekmeği, kafeinsiz çay yada kahve
Öğle yemeği: Karışık salata (jambonlu, peynirli, tavuklu), buzlu çay (mümkünse bitki çayı)
Akşam yemeği: Deniz mahsulleri salatası, kremalı çorba, çilek

İDEAL KİLOYU KORUMA MENÜSÜ

Kahvaltı: Peynirli, ıspanaklı omlet, 2 dilim çavdar ekmeği, kafeinsiz çay yada kahve, meyve (kavun olabilir)
Öğle yemeği: Fırında tavuk, yarım kase sebze, sarımsak soslu yeşil salata
Akşam yemeği: Soğan çorbası, 1 kase sebze, domates, soğan, havuç ile hazırlanan şekersiz soslu salata, hafifçe galeta ununa batırılmış dana piriz

ATKİNS DİYETİ ZARARLARI

• Atkins diyetine mutlaka bir diyetisyen kontrolünde başlanmalıdır. Yüksek proteinli diyetler karaciğer, böbrek, damar ve obezite hastaları için olumsuz sağlık sorunları ortaya çıkarmaktadır.

• Atkins diyeti şok diyetler arasında yer almaktadır. Bu sebeple belirtilen 2 haftalık süreyi uzatmamak çok önemlidir. Aksi taktirde yüksek kolesterol , kas kaybı ve kas zayıflığı gibi sorunlara yol açabilmektedir.

Benzer Yazılar