Diyet
En Kullanışlı Diyet Aplikasyonları 19.04.2019

Sürekli hızına yetişmeye çalıştığımız hayat temposunda, her konuda zaman tasarrufuna ihtiyaç duyuyoruz. Hayatımızın içinden işimize yarayacak her konuda teknoloji imdadımıza yetişiyor. Bizim için her şeyin takibini yaptığı gibi bize hızlı ve işeye yarar tavsiyeler verebiliyor. Gün içerisinde iş hayatı, sosyal hayat, özel hayat derken kendimize vakit ayırmak için neredeyse hiç zamanımız olmuyor. Sağlıklı beslenmek, spor yapmak, kişisel bakım ve vücut sağlığımızın takibi kontrolümüzden çıkıyor. Bunlar gibi kişisel konuların takibini yapamıyor ve kendimizi aksatıyoruz. Diyet konusu da bunlardan biri. Birçok kişi diyete başlıyor fakat devamlılık ve takip konusunda aksaklıklar yaşadığı için diyet ya verimsiz bir hal alıyor ya da bir noktada tıkanıp yok oluyor. İşte bu noktada, kişisel verilerinizi, vücut değerleri, adım sayıları, kalori hesaplamaları, sağlıklı beslenme, ihtiyacınız olan egzersiz, su tüketim oranı gibi bir çok konuda gün içerisinde diyetinizi sürdürebilmenizi kolaylaştırarak size yardımcı olan çeşitli aplikasyonlar bulunuyor. Bu yazımızda en popüler ve kullanışlı diyet aplikasyonları ile ilgili bilgi edinerek sizin için en uygun olanı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşte, Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz kilo kaybetmeniz ve vücut değerlerinizi takip edebilmeniz için en pratik diyet uygulamalarını aşağıda sıralıyoruz.


1. MyFitnessPal

My-Fitness-Pal

My Fitness Pal diyet uygulamaları kullanan kişiler tarafından en çok tercih edilen  aplikasyonlardan biri. Özellikle her kullanıcı için ayrı ayrı kişisel kalori planlaması yapabilme özelliğinden dolayı çok rağbet görüyor. Uygulama içerisinde 5 milyondan fazla yiyecek kayıtlı ve her birine ait kalori değerlerini öğrenebiliyorsunuz. Sadece, yaş, ağırlık ve boy uzunluğu bilgilerinizi uygulamaya girip, ulaşmak istediğiniz kilo değerini belirtmeniz yeterli. Uygulama size haftalık olacak şekilde program hazırlıyor. Günlük maksimum kalori ihtiyacınızı ve o gün içerisinde hangi besinleri tüketebileceğinizi listeliyor.

Desteklediği İşletim Sistemi: Android, iOS, Windows Phone

Kullanım Ücreti: Ücretsiz / Aylık $9.99 / Yıllık $49.99

Türkçe Destek: Var

Yüklemek için link: iOS, Android, Windows Phone


2. Diet Point – Weight Loss

Diet-Point

Kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar alan Diet Point – Weight Loss uygulaması diyet yapanların son dönemlerdeki en popüler tercihi. Bu güne kadar 5 milyondan fazla kullanıcısı bulunan bu uygulamada 130’dan fazla diyet planı bulunuyor. Kişisel verilerinizi girdikten sonra program, bilgileriniz ve hedef kilonuzla eşleşen en uygun diyet listesini tavsiye ediyor. Sizin için uygun aliş veriş listesine kadar listeleyip, hangi yemekleri yemeniz gerektiği ile ilgili uygun zaman geldiğinde bildirim yolluyor. Sıklıkla gelen bildirimlerle diyetiniz sırasında motivasyonunuzun yükseleceğini fark edeceksiniz. Uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Diet Point – Weight Loss uygulamasının verdiği tüm hizmetleri kullanabilmeniz için premium pakete geçmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Yine de ücretsiz olarak belirli hizmetlerden yararlanmanız mümkün. Uygulamayı yükledikten sonra ücretsiz kullanımı deneyerek, memnun kaldığınız durumda premium versiyonuna geçebilirsiniz.

Desteklediği İşletim Sistemi: Android, iOS

Kullanım Ücreti: Ücretsiz (Limitli)

Türkçe Destek: Var

Yüklemek için link: iOS, Android


3. Diyetkolik Online Diyet

diyetkolik

Türk yazılımcılar tarafından tasarlanan Diyetkolik uygulamasının kullanımı çok kolay. Diyetisyene gidecek ekonomik güçte olmayan ya da diyetisyene para harcamak istemeyen herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir seçenek. Gün içerisinde harcadığınız ve aldığınız kalori değerlerini ve yediğini besinleri takip etmek için oldukça kullanışlı. Kullanıcılar tarafından en çok beğenilen ve diğer aplikasyonlardan farklı özelliği, yediğiniz ürünü marka olarak listelememesi. Örneğin; yoğurt yediniz, x marka yoğurt olarak belirtmeniz talep edilmiyor, 200 gram yoğurt şeklinde belirtmeniz yeterli oluyor. Ayrıca, diğer aplikasyonlardan farklı olarak ünlü diyetisyenlerin sosyal medya paylaşımlarını güncel olarak takip etmenize olanak sağlıyor.

Desteklediği İşletim Sistemi: Android, iOS

Kullanım Ücreti: Ücretsiz

Türkçe Destek: Var

Yüklemek için link: iOS, Android


4. Lose It!

lose-it

Bugüne kadar 18 milyon kişinin kullandığı ve her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla dikkat çeken “Lose it!” uygulaması en eğlenceli diyet aplikasyonu olarak biliniyor. Uygulama veri tabanında 7 milyondan fazla dünya genelinden besinler kayıtlı. Kişisel beslenme uzmanları da diyetinizde size liderlik ediyor. Marketten aldığınız bir gıdanın üzerindeki barkodu uygulamaya telefon kameranız yardımıyla okutup, o ürünle ilgili beslenme bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Türk kullanıcıların da olduğu bu uygulama platformunun Türkçe desteği olmadığını ayrıca belirtmek isteriz. Yemek ve kalori takibi için eğlenceli ve dünya çapında kullanımı oldukça yaygın olan Lose It! uygulamasını keşfetmek için aşağıdaki linkten telefonunuza uygulamayı indirebilirsiniz.

Desteklediği İşletim Sistemi: Android, iOS

Kullanım Ücreti: Ücretsiz / Aylık $3.33 / Yıllık $39.99

Türkçe Destek: Yok

Yüklemek için link: iOS, Android


5. My Diet Coach – Weight Loss

my-diet-coach

My Diet Coach uygulaması diyet sürecinizdeki motivasyon sorunlarınıza çözüm olacak nitelikte; özellikle kadın kullanıcılara yönelik bir uygulama. Bu uygulama almış olduğunuz her sağlıklı aksiyon için deneyim puanı vererek diyet sürecinizi bir oyun haline getiriyor. Puan sisteminde belirli puan limitleri var ve topladığınız puanlar sonucunda aşama atlıyorsunuz. Yaratıcı animasyonlar ile görsel olarak verdiğiniz kiloları takip edebiliyorsunuz. Ücretli sürümle sanal avatara sahip olabiliyorsunuz.

Desteklediği İşletim Sistemi: Android, iOS

Kullanım Ücreti: Ücretsiz / Uygulama içi satın alınacak hizmete göre fiyatlar değişiklik gösteriyor.

Türkçe Destek: Yok

Yüklemek için link: Android, iOS


6. Bonus: Aqualert - Su İçme Hatırlatıcısı

aqualert-android

Diyet sırasında özellikle ödem atma safhasında ve devam eden süreçte su içmenin kritik önemi herkes tarafından bilinen bir gerçek. Gün içinde koşuşturmaktan su içmeyi unutan, ihmal eden kişiler için harika bir yardımcı uygulama olan Aqualert – Su İçme Hatırlatıcısını öneririz. Diyetiniz sırasında, diyet programınızı destekleyen, düzenli olarak su içmenizde yardımcı olabilecek süper bir uygulama!

Desteklediği İşletim Sistemi: Android, iOS

Kullanım Ücreti: Ücretsiz

Türkçe Destek: Var

Yüklemek için link: Android, iOS

 

Benzer Yazılar