Diyet
Üzüm Diyeti Nasıl Yapılır? 08.06.2018

Üzüm Diyeti Nasıl Yapılır?

Sağlam bir diyet programı olarak algılayacağınız üzüm diyetinin mutlaka kontrollü bir şekilde yapılması gerekiyor. Aynı zamanda uygulamanın günde 3 defa olduğu unutulmamalıdır. Eğer üzüm diyeti listesini düzenli bir şekilde uygularsanız o zaman olumlu etkisini de en iyi şekilde görebileceksiniz. Diyeti uygulayan kişi her ne kadar ilk aşamada oldukça zorlansa da sonraki evrelerde ise zorluk yaşamadan diyet programına en iyi şekilde uyum sağlama başarısını da gösteriyor.

Daha çok sıvı ağırlıklı beslenme programını içeren üzüm diyetini yapacak olan kişiler ilk başlarda sırf sıvı tüketimi olduğundan dolayı ister istemez zorluk çekecektir. Fakat zamanla üzüm diyeti programına uyum sağlayacaksınız. Üzüm diyetinde mutlaka ilk uyandığınız andan itibaren bir bardak suyunuzu içmeniz gerekiyor. Aynı zamanda kahvaltı sırasında olmazsa olmazlarınız arasında mutlaka yulaf ezmesi ve üzüm suyu ile birlikte bir kaşık bal tüketimi yoluna başvurmanız gerekecektir. Gece yatmadan önce ise mutlaka bir bardak üzüm suyu ile beraber bir bardak ılık su içerek günü tamamlamanız gerekiyor. Diyetin ilk gününde sizi rahatsız edecek olan bir açlık hissi ile karşı karşıya kalacağınız için bu duruma hazırlıklı olacağınız bir an diyete başlamalısınız. Diyetin temel kurallarından birisi de ara öğünlerde bile su tüketimi olmasıdır.

Üzüm Kaç Kalori • 100 gram üzümün kalorisi


 • Beyaz Üzüm: 66 kalori


 • Siyah Üzüm: 72 kalori


 • Beyaz Kuru Üzüm: 300 kalori


 • Siyah kuru üzüm: 305 kalori


 • Beyaz üzüm suyu: 70 kalori


 • Kuru üzüm hoşafı: 81 kalori


 • Siyah üzüm çekirdeği: 560 kalori

Üzüm Diyetinin Faydaları ve Zararları

Zayıflamak isteyen kişiler için üzüm diyeti en hızlı şekilde zayıflama formüllerinden birisi olması en önemli avantajlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Normalde bir diyet listesine uygulanırken kişiler aylarca zayıflamayı beklemektedir. Fakat üzüm diyeti ile böyle bir durum söz konusu olmayacak ve 3 günde 3 kilo gibi büyük bir şok diyeti olarak nitelendirebileceğimiz hızlı kilo kaybı ile karşı karşıya kalacaksınız. Üzüm diyetinin her ne kadar eksi yönleri bulunmasa bile tek olumsuz yanı eğer ki sağlık sorununuz var ise ciddi vakaları ortaya çıkarabilecektir. Her ihtimale karşı doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır.

Üzüm Diyeti Listesi

1.Gün

Sabah;Uyanınca 1 bardak ılık su
1 bardak üzüm suyu
1 su bardağı süt
2 kaşık yulaf kepeği
1 tatlı kaşığı bal

Öğle ;1 bardak ılık su yanında 1 bardak üzüm suyu
10 adet üzüm

Akşam ;1 bardak üzüm suyu
Pirinç lapası
Yarım kase yağsız yoğurt

Ara Öğün;1 bardak ılık su yanında 1 bardak üzüm suyu
10 adet fındık

2.Gün

Sabah;Uyanınca 1 bardak ılık su
1 bardak üzüm suyu
1 su bardağı yoğurt
3 kaşık mısır gevreği

Öğle;1 bardak ılık su
Pirinç lapası
1 kase yoğurt
1 bardak üzüm suyu

Akşam;1 kase haşlanmış pirinç lapası
1 kase yoğurt
1 bardak üzüm suyu
5 adet ceviz

Ara Öğün;1 bardak su
5 adet fındık

3.Gün

Sabah;Uyanınca 1 bardak ılık su
1 bardak üzüm suyu
Haşlanmış tavuk etinden yapılmış sandviç

Öğlen;1 bardak ılık su
Pirinç lapası
1 kase yoğurt

Akşam;Sınırsız ızgara tavuk
1 bardak üzüm suyu

Üzüm Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sadece bir beslenme diyeti değil 3 günlük bir detoks diyet menüsüdür. Bu nedenle 3 günden fazla bu diyete devam edilmemelidir. Bu program ile 3 günde fazla kilonuza bağlı olarak 3 kiloya kadar tartıda eksilme görebilirsiniz. Bunun nedeni özellikle üzüm suyu ile vücudunuzdan atmış olacağınız ödemdir. • Düşük kalorili bir diyet olduğu için 3 gün boyunca ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır.


 • Uygulamaya devam ederken günlük 10-12 bardak su tüketmeye özen gösteriniz.


 • Diyetle birlikte günlük yarım saat orta tempoda yürüyüş yaparsanız kilo verme süreciniz hızlanacaktır.


 • Bu Diyeti yaparken yoğun açlık ya da halsizlik hissederseniz 10 badem, 10 fındık ya da 3 ceviz tüketebilirsiniz. Ancak mümkün olduğu kadar 3 günlük üzüm diyeti menüsüne uymanız gerekmektedir.

 

Benzer Yazılar