Yaşam ve Stil
Burçlara Göre Saç Modelleri – Her Burç İçin Saç Şekilleri 31.05.2019

Saç güzelliği bütünleyen ve kadına farklı bir hava katan en önemli unsurdur. Bu yüzden de dalgalı, düz, permalı, boyalı veya röfleli olmak üzere pek çok biçim ve renkte saç modeli bulunur. Kadının ruh halini yansıtan saç rengi ve saç modelleri oldukça önemlidir. Her kadın kendi kişiliğini yansıtacak şekilde saç rengini ve modelini değiştirebilir. Burçlar da bir kişinin ruh halini etkileyen oldukça önemli bir unsurdur. Bu nedenle burca göre saç modelleri ve saç renkleri de çeşitlilik göstermektedir.


1. Koç Burcu İçin Saç Modelleri

1

Koç burcu kadını inatçı bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda oldukça neşeli, canlı ve hareketlidirler. Renkli tokalar, saç bantları koç kadını için ideal saç aksesuarlarıdır. Kısa ve uzun saç modelleri pek çok koç kadını tarafından uygulanır. Modern kesime sahip olan kısa saçlar son zamanlarda oldukça popülerdir. Koç burcuna sahip olan kadınlar genellikle uzun ve salık halde bırakılan saçtan hoşlanmazlar. Büyük çoğunlukla da at kuyruğu yaparak saçlarını toplamayı tercih ederler. Koç burcu ilgileri üzerinde toplamayı ve dikkat çekici olmayı sever. Bu nedenle kızıl tonlarda saç modelini sıklıkla tercih ederler.


2. Boğa Burcu İçin Saç Modelleri

2

Boğa burcu kararlı, sabit fikirli bir burçtur. Bu burca sahip olan kadınlar ne istediğini bilir, kendisini tanır. Boğa burcu rutinlere ve alışkanlıklarına bağlıdır. Bu nedenle kolay kolay kullandığı saç ürünü ve alıştığı saç modelini değiştirmek istemez. Boğa kadını gösterişi, abartıyı ve ani değişimleri sevmez. Ağır başlı, bakımlı, güzel görünen saç rengi ve modelleri boğa burcu kadını için uygundur. Açık kızıl tonları, sarı renk boğa burcu kadınları tarafından sıkça tercih edilir. Her zaman doğallıktan yana olan boğa burcu için düz fön ve yumuşak formda saç dalgaları idealdir.  


3. İkizler Burcu için Saç Modelleri

3

İkizler burcu sıradanlığın tam tersi yapıda bir burçtur. Sık sık saç rengi değiştirmek bu burcun kadınları için oldukça normaldir. İkizler burcu kadını yeni saç modelleri denemekten çekinmez. Neşeli ve rahatı seven bir yapıya sahiptir. Bu nedenle özel bakıma ihtiyaç duymayan, yıka ve çık şeklinde yapması pratik, doğal görünümlü saç modellerini tercih ederler. Platin sarısı, gölgeli ve röfleli saçlar ikizler burcu kadınını yansıtan tarzlar olarak nitelendirilebilir.


4. Yengeç Burcu İçin Saç Modelleri

4

Yengeç burcuna sahip olan kadınlar oldukça duygusaldırlar. Fazlasıyla merhametli ve şefkatli bir yapıya sahiptirler. Geleneklere ve ilkelerine önem verirler. Yengeç burcu kadınları çoğunlukla uzun saç modellerini tercih eder. Gösterişten uzak, hem şık hem de sadelikten yana saç modellerini tercih ederler. İki renkli ombre tarzda boyanan saçlar yengeç kadınları için idealdir.


5. Aslan Burcu saç modelleri

6

Aslan burcu kadını dikkatin üzerinde toplanmasından hoşlanır. Cesur, havalı, dikkat çekici ve gösterişli saç renkleri ve saç modellerini tercih ederler. Fındık kabuğu ile açık kumral saç boyası aslan kadını için uygundur. Sade ve doğal görünüm aslan burcuna mensup kadınlar için yeterli değildir. Değişik saç modeli denemekten çekinmeyen aslan kadını yeniliklere açıktır.


6. Başak Burcu İçin Saç Modelleri

7

Başak burcunu en iyi yansıtan özelik mükemmeliyetçi ve detaycı olmalarıdır. Dağınıklık balık burcu kadınının sinirini bozar. Yaşamları boyunca titiz olan başak burcu kadınları için derli toplu ve özenli görünen saç modelleri oldukça uygundur. Saç bakımına oldukça fazla önem vermeleri sebebiyle çeşitli saç maskeleri, saçı besleyen karışımlar ve vitaminlerden yararlanırlar. Başak burcu kadını saç kırıklarını düzenli olarak kestirir. Saç spreyi ve jöleyi de sıklıkla kullanırlar. Platin rengi ise başak burcu kadını için ideal saç rengi olarak nitelendirilebilir.


7. Terazi Burcu İçin Saç Modelleri

8

Terazi burcuna sahip olan kadınlar alımlıdır. Oldukça neşeli ve aynı zamanda da esprilidir. Estetik görünüme, rahata ve lükse de düşkündürler. Gösterişten uzak, göz alıcı ve sadeliği aynı ölçüde yakalamayı severler. Bu yüzden saç modelleri de bu prensibe uygun bir şekilde olmalıdır. Hem dengeli hem de dengesiz yönlere sahip oldukları için bazen saç modeli seçiminde zorluk çekebilirler. Kumral tonlar terazi burcu kadını için idealdir. Güzel, sade ve şık saç modelleri terazi kadınını doğru yansıtır.


8. Akrep Burcu İçin Saç Modelleri

9

Akrep burcu kadını hem inatçı hem de tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir. İsteklerinin bilincinde olarak hedefine ulaşmak için çaba harcar. Akrep burcu kadını heyecanlı ve hareketlidir. Bu burca sahip olan kadınları en iyi yansıtan saç rengi koyu siyahtır. Alımlı ve bakımlı görünmeye önem verdikleri saçlarından da anlaşılır. Fönlü, permalı, boyalı saçlar akrep kadını tarafından oldukça sevilir. Saç bakımına önem verdiği için parlak, canlı saçlar akrep burcu kadınını yansıtır. Kısa kesilen saçlar akrep kadını tarafından sıklıkla tercih edilir.


9. Yay Burcu için Saç Modelleri

10

Yay burcuna sahip olan kadınlar aldıkları ani kararlarla meşhurdur. Oldukça bağımsız ve özgürlükçü bir ruha sahip oldukları için bu özeliklerini saçlarına da çekinmeden yansıtırlar. Hem çarpıcı hem de doğal ve güzel görünmek yay burcunu niteleyen özelliklerdendir. Bu yüzden saç spreyi veya jöle gibi Yapay saç şekillendiricilerden yay burcuna sahip olan kadınlar mümkün olduğu kadar uzak durur. Bunun yerine saç şekillendirici kremler ve diğer doğal görünümlü saç modelleri onlar için uygundur. Yay burcuna en çok yakışan saç rengi ise koyu kumral tonlarıdır. Sertleştirilmiş yapay görünen saç dalgaları yerine yalnızca maşayla kıvrılıp taranan ve doğal görünen saç modelleri yay burcu kadınını yansıtır.


10. Oğlak Burcu İçin Saç Modelleri

11

Oğlak burcuna sahip olan kadınlar çalışan, azimli, yükselme hırsına sahiptir. Ayrıca oldukça sorumluluk sahibi ve güvenilir insanlardır. Cana yakın olmaları sayesinde de bir topluluğa girdiklerinde kendilerini çevreye kolaylıkla sevdirirler. Diğer burçlara kıyasla oğlak burcu kadınları daha gelenekçi ve sabit fikirli olarak nitelendirilebilir. Bu yüzden uzun süreler boyunca ayı saç rengi ve birbirine benzer, sıra dışı olmayan saç modelleri oğlak burcunu yansıtır. Saç spreyleri ve jöleler oğlak burcu kadınlarının vazgeçilmez ürünleridir. Elektriklenmeyen ve sabitlenmiş bir görünüme sahip saçlar oğlak bucu kadını için önemlidir.


11. Kova Kadını İçin Saç Modelleri

12

Kova burcuna sahip olan kadınlar savaşçı ruhludur. Sahip olduğu inanışlara ve ilkelere oldukça bağlıdır. Bu burca sahip olan kadınlar oldukça yaratıcı bir kişiliğe sahiptir. Çeşitli sıra dışı zevkler ve ilgi alanlarına sahiplerdir. Bu nedenle inandıkları ve benimsedikleri şeyleri de korkusuzca savunabilirler. Çağdaş, parıltılı ve bakımlı saç modelleri kova burcu kadınları tarafından tercih edilir. Saç bakımı onlar için oldukça önemlidir. Bu yüzden de yeni çıkan saç bakım ürünlerini denemekten çekinmezler. Kova burcu kadınları saç renginde ve saç modelinde değişiklik yapmaya yatkındır. Yenilikçi oldukları için sıra dışı görünüme sıcak bakarlar. Renkli tokalar kova burcu kadınının en sevdiği aksesuarlardır.


12. Balık Burcu İçin Saç Modelleri

13

Balık burcu en duygusal burçlar arasında yer alır. Balık burcu kadını oldukça hassastır. Sezgi gücü kuvvetlidir ve duygusal yönü kişiliğine çoğunlukla yön verir. İnce fikirli ve kırılgan olduğu için bu ruh halini saç modellerine de yansıtır. Bitkisel boya içerikleri balık burcu kadınları tarafından sıklıkla tercih edilir. Parabensiz şampuanlar, daha az kimyasal içeren ürünler balık burcu kadını için uygundur. Balık burcuna mensup olan kadınları en iyi yansıtan saç rengi ise doğal toprak tonlarıdır.

Benzer Yazılar