Güzellik
Fito Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir? 28.08.2018

Doğal kremlerin bazılarının aksine hiçbir ağır kıvam ya da koku dezavantajı ile karşılaşmayacağınız güzel bir kullanım Fito kremde karşınıza çıkıyor. Fito krem hafif ve tatlı kokusuyla uyguladığınız hasarlı cilde hemen iyi geldiğini hissettiriyor. Buğday özünden yapılmış olan bu krem doku olarak da gayet hafif. Kimi ilaçlar gibi leke şeklinde giysilerde ne cildinizde görünür bir iz bırakmıyor. Fito krem yağlı olmadığı gibi kolayca emiliyor ve uyguladığınız yere hemen işliyor. Bütün avantajları ile Fito krem, sayısız derdinize çare olabilir. Dudak çatlaklarından kütikül ve şeytan tırnağı gibi minik tırnak kenarı yaralanmalarına birebir… Her an imdada yetişerek kolayca kendinizi tedavi etmenizi sağlayacak. Tüpte satın alabileceğiniz bu kremi her büyüklükteki çantanızda yanınızda taşıyabilirsiniz.

 


Fito Kremin Avantajları

 

fito-krem-5

Fito krem cildin hücresel olarak onarılmasını ve yenilenmesini hızlandıran bir formüle sahip. İçeriğine bakacak olursanız, Triticum Vulgare adına yani buğdayın Latincesine rastlayacaksınız. Buğday hem en eski tahıllardan hem de tarihinin yanında dünyada en çok yetiştirilen tahıl. Aslen kökeni Mezopotamya ve Pers uygarlıklarına dek gidiyor; yani ilk merhemlerden birinin modern hali de diyebiliriz. Bu tarihi kökene yakışacak şekilde krem hem çok amaca hizmet edebiliyor hem kolay erişebileceğiniz bir çözüm. Mesela bu kremi reçetesiz satın alabilmek ve yaygın bulunabilmesi de avantajları arasında yer alıyor. Fito, içinizi rahatlatacak tatlı bir lavanta veya papatya gibi çiçeksi bir ilaç kokusuna sahip, üstelik güçlü ve yoğun kıvamlı ancak yağlı olmayan kullanışlı bir merhem. Kullanan herkesi kendine hayran bırakan çokça özelliği kendinde toplamış bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Bir defa deneyip memnun kalınca herkese tavsiye etmeniz olası.

 


Fito Krem Nasıl Kullanılır?

 

fito-krem-4

Ciltte ve vücutta meydana gelen küçük yaralanmalar için daima yanınızda taşıdığınız kremi tatbik edebilirsiniz. Örneğin bir doğa yürüyüşünde çalılardan kolunuzda ya da bacağınızda hafif çizikler oluştu. Dezenfekte etmek gereken bir durumsa önce Batikon gibi bir antiseptik sürerek ya da direkt Fito krem kullanabilirsiniz. Pek çok yara, güneş yanığı ve çizik gibi hafif yaralanma durumunda imdadınıza yetişiyor. Farklı sebeplerle oluşana minik yaralanmaları hızla iyileştirdiğine şahit olacaksınız. Hafif derecede yanık kaynaklı cilt sorunlarında da imdadınıza yetişiyor. Dudaklarınız çatladığında, ağız kenarında kızarıklık ve çatlaklar oluştuğunda da onarıp nemlendirmesi için Fito kremden faydalanabilirsiniz. Bu gibi çeşitli durumların tedavisi için çok önerilen kullanışlı krem Fito doğal bir reçete. Kremi kullananların memnuniyet oranının yüksek kalması onu popülerleştiriyor.

Bittiğinde reçetesiz dilediğinizce satın alabileceğiniz bir krem olması da acil durumlarda çabucak kullanabilmenizi sağlıyor. Hemen eczanenizden alıp deneyebilir böylece hayli yaygınlaşan bu çözümü ilk elden deneyimleyebilirsiniz.

 


Fito Kremden Faydalanabileceğiniz Durumlar

 

fito-krem-3

   • Sünnet ve benzeri operasyonlar sonrasında yaraların iyileşmesinde kullanılabilir.


  • Akne, sivilce ve suçiçeği izlerini geçirmekte hem de bu tip noktaları yahut yaraları kurutmakta iyi sonuç verir.


  • Kurumuş cildinizi nemlendirerek güneşten ya da rüzgardan zarar gören yerleri hızla iyileştirir.


  • Dudak, el ve ayaklardaki çatlakları giderir.


  • Bebeğini emzirirken annelerde meydana gelebilen meme ucu yaraları ve çatlak problemini hem hızlı hem de doğal bir merhemle ortadan kaldırır.


  • Ağda, epilasyon, lazer epilasyon veya küçük estetik prosedürler ardından ciltte meydana gelen tahrişi azaltır.


  • İleri yaşlarda meydana gelebilen, yüzde ve vücutta görülen pek çok kırışıklıklara karşı hesaplı ve doğal bir çözüm olarak kullanılabilir.


  • Yatalak hastaların yaralarında uzun süreli kullanıma uygundur.


  • Alerjik reaksiyonlarda hızlı rahatlama sağlayan bir tedavi sağlar.

 

 


Fito Krem Hakkında Dikkat Çeken Detaylar

 

fito-krem-1

Bütün bu durumlar için güçlü hücre yenileme özelliği ile kullanılabilen Fito krem çok eskiden beri yaygın olan buğday özünden yapılmıştır. Doğal formülü sayesinde cilt sorunlarının iyileşme sürecini çok kısa bir döneme indirir. Hızla vücudun onarımını gerçekleştiren Fito krem bir yandan da antienflamatuar etki gösterir. Bu da hakkında az bilinen bir özellik olarak aslında bilmeniz gerekenler arasında yer alıyor. Kremi yaranıza tatbik ettiğinizde hissedeceğiniz ağrı kesici, ateş düşürücü ve ödem dağıtıcı etki bu özelliğinden kaynaklanıyor. İyileşme sürecinde hem tedavi hem de rahatsız edici belirtilerin yani semptomların ortadan kaldırılması için yararlı oluyor.

Bunların haricinde bir kısım merak edilen husus daha mevcut; örneğin, sünnet sonrası çocuklarınızın iyileşme sürecinde kullanılabileceğini söyledik. Bunun gibi yüzde kullanımı da gözlere kaçırmamak kaydıyla güvenli görülüyor. Yani bu kremi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Çok az bir miktar deneyerek, büyük bölgelere uygulamadan önce olası bir alerji durumunu test edebilirsiniz. Tedarik etmekte sıkıntı yaşamayacak olmanız kremin en avantajlı yönlerinden biri, üstelik çok amaçlı ve uygun fiyatlı olması da bu özelliği takip eden diğer avantajlar olarak karşınıza çıkıyor.

 


Fito Krem Sıkça Öneriliyor

 

Kullananların memnun kalması ve kremin bilimsel olarak ilgi toplaması başlıca sebepler. En masum hücre onarıcı, yenileyici ve de antienflamatuar formülü olarak öne de çıkıyor. Geleneksel antik tıp pratiklerinde de yeri olan buğday lapasının modern hali olarak düşünebileceğiniz bu krem son derece doğal. Bu da minimum yan etki ve canınızı sıkabilecek katkılardan arınmış bir reçete demek. Doğal çözüm derken aslında bir yandan tıp doktorlarında da tam destek alan bir formül olduğunu eklemekte fayda var. Çünkü Fito Krem lezyonlarda, ülserli bölgelerde ve vajinal tedavilere destek olarak da doktorlar tarafından sıkça öneriliyor. Reçetesiz satın alabiliyorsunuz ancak yalnızca bir alternatif tıp ürünü değil çünkü kullanmadan önce doktorunuza da danışabilirsiniz. Yani bu kremi yalnızca sıradan doğal ürünler arasında düşünmeyin. Tıp doktorları hastalarına sözünü ettiğimiz doku zedelenmesi durumlarında bu kremi tavsiye ediyor. Bilimsel makalelere konu olan dünyada yaygın kullanılan bir hücre yenileyici ve antienflamatuar olarak görülüyor. 

Benzer Yazılar