Yaşam ve Stil
Cilt Bakımı İçin C Vitamini Serumu 12.02.2017

Cilt bakımı çok önemlidir; bu nedenle, doğal gıdalardaki C vitamini dahil olmak üzere, aralarında seçim yapabilecek kadar bol miktarda C vitamini alıyor muyuz acaba ?

Sonuç olarak, piyasadaki tüm seçimlerle de oldukça şaşırtıcıdır. Ancak, Yüz İçin Bir  C vitamini Serumu gibi C vitamini denemediyseniz, bazı büyük cilt avantajlarından kaçınmış olabilirsiniz.

Turunçgiller, çilek ve koyu yapraklı yeşillikler  gibi C vitamini bakımından zengin gıdaları yemenin kesinlikle vücudun iyileşmesini bildiğimiz halde, günlük cilt rejiminin bir parçası olarak vitamin C'yi dışardan da iyileştirebilir.  C vitamini cilt dokusunun onarımı ve büyümesini sağlar. Aynı zamanda, cildi serbest radikallere hasar vermesini önleyen şaşırtıcı ve güçlü antioksidanlar içerir.

C Vitamini Genç Deri İçin Nasıl Çalışır ?

C vitamini, doğadaki doğal ve doğal olarak ortaya çıkan antioksidanlardan biridir. Bitkiler, C vitamini yararlı formuna sentez yapabilirken, vücudumuz bunu yapamaz çünkü C vitamini sentezi için gerekli olan L-glukono-gama lakton oksidaz enzimini kaybederiz.

Bu nedenle, turunçgiller, çilek, ahududu, papaya ve yapraklı yeşillikler ve brokoli gibi sebzelerden C vitamini almalıyız. Denizcilere göre, yolculuklar sırasında, cesurca ve diğer hastalıklardan kaçınmalarına yardımcı olmak için vitamin C bakımından zengin gıdaları taşırlar. C vitamininin yemek biçimi sağlık açısından kesinlikle önemlidir ancak emilim sınırlıdır.

Dolayısıyla, C vitamini gıdalarını aşırı tüketmeye size fayda sağlamazken, bir C vitamini serumu ile tropikal olarak uygularsanız, cilt için çok yararlı olabilir ve doğal cilt bakım rutinin bir parçası olabilir.

Vitamin C Serumunun 3 Faydası

1. Cilt iyileşmesini gerçekleştirir.

C vitamini güçlü bir antioksidan olduğundan, Cilt etkilerini tedavi etmek ve önlemek için mükemmel bir seçenektir. 36 ile 72 yaş arasındaki ; cilt tip I, II ve III'ü ve hafif ila orta derecede fotoğrafları  çekilmiş yüz cildinde 19 hasta üzerinde yapılan bir çalışma değerlendirildi. Çalışma, askorbik asit uygulanmasının üç ay sonra cildinde yaklaşık yüzde 68-74 oranında iyileşme gösterdi. Gözden geçirme için  çekilen cilt fotoğraflarının  ince kırışıklıkları, dokusu ve cilt tonusunda belirgin bir iyileşme görüldü.

2. Hiperpigmentasyonunu Azaltır

Hiperpigmentasyon nispeten zararsız olmasına rağmen, ciltte, özellikle de yüz ve ellerde bulunan bu çirkin noktalara neden olabilir. Temelde, derilerin yamaları daha koyu renkte görünür. Bu, deride tortu oluşturan melanin fazlalığı olduğunda olur.

Yaş veya "karaciğer" lekelerine sahip  olabilirsiniz. Bunlar, hiperpigmentasyonun görülebilen belirtileridir ve tipik olarak güneşe maruz kalma hasarına bağlıdır. C vitamini, tirozinaz inhibitörleri denilen cildi aydınlatmaya yardımcı olan bir antioksidandır. Bu küçük inhibitörler aşırı miktarda melanin gelişmesini önlemeye yardımcı olurlar.

3. Temel Kollajen Desteği Sağlar.

C vitamini, kollajen moleküllerinin etkililiğinden sorumlu olan belirli enzimlerle takım oluşturarak sağlıklı kolajen geliştirmeye yardımcı olur. Bu sayede, bağ dokusu için destek sağlamanın yanı sıra ciltteki yaraların ve lekelerin iyileşmesine yardımcı olur.

Ek olarak, C vitamini, kollajen "gen ekspresyonunu" arttırarak ve kollajen sentezinin genel düzenlenmesiyle kollajen sentezinde rol oynar. Yukarıda bahsedildiği gibi, ürpertici, bozulmuş kollajen sentezinden ya da çok az C vitamininin ortaya çıkmasından kaynaklanmaktadır.  C vitamini serumunun cilde olan gücü ve bu cilt için önemli farkındalığı sağlaması çok önemli bir durumdur.

Evde Nasıl C Vitamini Serumu Yapılır?

Küçük bir kap ve bir fırça kullanarak, C vitamini tozunu ve süzülen suyu birleştirin. Belirtildiği gibi karıştırarak , C vitamini cildi aydınlatmaya ve daha genç görünümlü görünüm elde etmeye yardımcı olabilir. Yaşlanma noktalarını solabilir ve esnekliği geliştirebilir.

Şimdi aloe vera özünü ekleyin ve tekrar karıştırın. Aloe vera, uzun süredir şaşırtıcı cilt faydaları ile tanınmaktadır. Aslında, eski Mısırlılar onu "ölümsüzlük bitkisi" olarak adlandırdılar. Bugün hala çeşitli cilt koşullarını, yaralarını ve yanıklarını, hatta egzama ve sedef hastalığını tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Aloe ekledikten sonra, E vitamini yağı ve tütsü yağını her şey tamamen karışana kadar ekleyin. C vitamini gibi, E vitamini de inanılmaz bir antioksidandır. C vitamini ve bu bileşenlerin geri kalanı ile kombine edildiğinde, daha da güçlü hale gelir.  Ulusal Doğal Beslenme Ekibi Ofisi (ODS), serbest radikallerin E vitamini ile nötralize edilmesi işlemini anlattı. Bu serbest radikaller, hücrelere zarar verebilir ve hatta kardiyovasküler hastalık ve kanser riskine neden olabilir. ODS, sahip olduğu anti-inflamatuar faydaların platelet agregasyonunu engelleyebileceğini ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini açıklamaya devam etmektedir.

C Vitamini Serumu Tarifi ; Yüz İçin

Toplam Süre: 10 dakika

İÇİNDEKİLER:

- 1 çay kaşığı GMO içermeyen C vitamini tozu

- 1 çay kaşığı filtrelenmiş veya arıtılmış su

- 1½ yemek kaşığı aloe vera jeli

- 1/8 çay kaşığı E vitamini yağı

Benzer Yazılar