Güzellik
Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? 15.11.2016

Kimi kadınlar; ve genç kızlar, göz makyajını o denli güzel yapıyor, her kıyafetr, her saça uyum sağlayabiliyor ki, göz makyajının püf noktalarını en ince ayrıntılarına kadar öğrendiklerini düşünüyoruz. Ama kimilerimiz, hala, göz makyajında nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları arasında yer alan, göz makyajında dikkat edilmesi gerekenleri araştırıyor. Biz de bu nedenle bu yazımızda sizlere, yapmış olduğunuz göz makyajı ile, gözlerinizi nasıl ortaya çıkartabileceğinizden söz edeceğiz.


 

Göz Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

• Göz makyajının püf noktalarından ilki, kaşları daha belirgin hale getirmek… Kaşlarınızı vurguladığınız zaman, yüzünüz daha şekilli, daha simetrik bir hal alabiliyor. Bununla birlikte, gözleriniz; hatta yüzünüz daha geniş, ya da daha dar bir hal de alabiliyor. İşte bu nedenle göz makyajında kaşlar oldukça önemli…

• Gözlerinizin parlak; aynı zamanda da canlı görünmesini istiyorsanız, kirpik dipleri; ve gözlerin iç kısımlarına beyaz göz kalemi uygulamalısınız.

• Göz makyajında dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, aydınlatıcı; ya da inci renginde göz farı kullanmak… Bu sayede, gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu malzemeleri kullanmanız gereken yerler: kaş kemiğiniz, göz kapağınızın merkezi, ve iç köşeleri…

• Gözlerinizin daha iri görünmesi için, kirpiklerinizi kıvırıp, sonrasında da maskara uygulayın. Eğer kirpiklerinizin çok düz olduğunu düşünmüyorsanız, buna gerek olmayabilir.

• Göz kapaklarınıza bej göz farı uygulayın. Bu rengi, dış köşelere doğru koyulaştırın, iç köşelere doğru ise daha açık hale getirin.

• Gözlerinizin daha çekici görünmesi adına, göz kapaklarınızı koyulaştırabilirsiniz.

• Göz renginiz yeşil, kahve, ya da mavi ise, mavi göz farı uygulamanız önerilmektedir. Bu sayede daha etkileyici; ve derin bakışlara sahip olabilirsiniz.

• Kullanacağınız göz farının gözlerinizin renginde olması, etkileyici sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Aslında renkli göz farı kullanmaktan korkmamalısınız. Bu, sizin gözlerinizi daha belirgin hale getirecektir.

Benzer Yazılar