Şifalı Bitkiler
İşitme Kaybına İyi Gelen Doğal Yöntemler Nelerdir? 12.01.2018

 


İşitme Kaybına İyi Gelen Bitkiler

Ekinezya

Kuzey Amerika’ya özgü olan Ekinezya ,  Plains Kızılderilileri tarafından bir yara iyileştiricisi olarak kullanılmıştır. 1800’lü yıllarda, bu ot, Avrupa bitki uzmanlarının ilgisini çekti ve bu şekilde kullanılmaya başlandı. Ekinezya, antibiyotik ve antiviral özellikler içerir ve işitme kaybına neden olabilen kulak içi enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olabilir. Kulak ve sinüs dokularının iltihaplanmasını da azaltabilir. İşitme kaybınızı önlemek için ekinezya kullanmadan önce doktorunuza danışmamız gerekir. Yiyecek ve İlaç sektörü , ekinezyayı  güvenli olarak görse de, bu bitki ağzınızda ve dilinizde karıncalanma hissi yaratabilir.

Zencefil

Hint kültüründe  ve Asya’da  yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. Eski Çinli doktorlar, zencefilleri soğuk algınlığı ve grip için kullandılar . Bu bitki, doğal bir antibiyotiktir ve iç kulağınıza zarar verebilecek enfeksiyonları ve ses dalgalarını beyninize aktarmadan sorumlu sinirleri önlemeye yardımcı olabilir. Yinede  İşitme kaybımız için zencefil kullanmadan önce doktorunuzla konuşmalısınız. Yan etkiler az olmakla birlikte, bu bitki mide rahatsızlığına neden olabilir.

Ginkgo Biloba

Ginkgo biloba bitkisinin özütü bazı ilgili kulak çınlaması ve gürültüye neden olan işitme kaybıyla başa çıkmada etkilidir.Beyindeki zayıf kan dolaşımı, hafıza problemlerine, zayıf konsantrasyona, baş dönmesine, işitme kaybına, vertigo kulak çınmasına ve diğer birçok rahatsızlığa neden olabilir işte tam bu noktada Ginkgo Biloba  bitkisi İç kulağınızdaki sinirlere olan kan akışını çoğaltır  ve bu da işitmeyi artırır. İlk kaydedilen ginkgo kullanımı yaklaşık M.Ö. 3.500 yılına kadar uzanmaktadır . En iyi sonuçları elde etmek için günlük olarak 60-240 mg ginkgo biloba özütü kullanmamız gerekmektedir.
 
Zencefil Çayı

Kurutulmuş kekik,  biberiye, adaçayı ve tarçının her birinden 1 çorba kaşığı, ile 3 fincan taze zencefili 4 bardak su ile karıştırıp iyice kaynatın kaynattığınız kabın ağzı kapalı olsun buhar dışarı çıkmasın . bu karışımı 3 hafta boyunca günde 2 fincan olacak şekilde içebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi çinko, potasyum, magnezyum ve manganez içerdiğinden işitme kaybı ve sağırlık için en etkili ev ilaçları arasındadır. Bu tedavi   kalıcı ve geçici gürültüye bağlı işitme kaybının azaltılmasına yardımcı olabilir. İşitme kaybı ve sağırlığı iyileştirmek için elma elma şarabı kullanmak istiyorsanız, 1 bardak suya 1 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp 3 öğün olacak şekilde tüketeblirsiniz. Ancak, eğer mide yanması fark ederseniz, daha az içebilirsiniz.
 

Benzer Yazılar