Sağlıklı Tarifler
Kendi Egzema Kreminizi Yapın 16.10.2016

Egzema  kelime olarak da kulağa hoş gelmeyen bir kelimedir. Egzema vakfına göre bu rahatsızlığa sahip insanların steroid kremlere başvurmak yerine , bu kremlere mecbur kalmadan kendi kremlerini yapmalıdır.

İyi haber ise , bir kaç basit adımda egzema dan kurtulabilir ve kaşıntılarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Başlangıç olarak diyet ile başlayıp beraberinde omega-3 tüketimininin yanı sıra anti-enflamatuar gıdalar yiyerek devam edicek ve kısa sürede akne ve egzema dan kurtulacaksınız.

Yaşam tarzınız cildinizi çok kuru ve kaşıntılı olmasına sebep olabilir.Sert sabunlar ve deterjanlardan kaçının. Güneş  vücudunuz için detoks yardımcısıdır. Cilt üzerinde güneş ışığı bağışıklığını arttıran D vitamini ,Egzema azalmasına yardımcıdır.

Bu krem ile egzamaya karşı savunma duvarı oluşturacaksınız. Önemli bir madde lavanta esansiyel yağı, egzama ile ilişkilidir.Kuru ciltlerde iyileşmeye yardımcı olan Başka bir doğal Vitamin olan Ham shea yağı, çeşitli cilt hastalıkların iyileşmesinde de yardımcı kaynaktır.

Gerekli Malzemeler

1-Saklama kabı olarak kullanmak için bir kavonoz bulundurun.

2-İki adet ısıtıcı

3-Karıştırıcı ya da mixer

Cildinize yeni bir ürün uygularken mutlaka test ediniz. Özellikle Fındık yağı içeren uçucu yağları test ediniz. eğer kullanmaya devam etmek istiyorsanız, sadece bir ya da iki kez etkilenen bölgeye bir gün uygulayın. Kullandıktan sonra göze teması önlemek için ellerinizi yıkayın.

MALZEMELER

1-Yarım fincan ‘Ham shea Yağı’

2-Yarım fincan Hindistan cevizi yağı (1/4 fincan zeytinyağı veya badem yağı )

3- 1 yemek kaşığı bal

4- 30 damla esansiyel Lavanta yağı

5-  8 damla Çay ağacı yağı

6- 5 damla esansiyel sardunya yağı

TARİFİ


  • İlk olarak karite yağı ve Hindistan cevizi yağını eritin.

  • Bal ekleyerek karıştırmaya devam edin.

  • Eklediklerimiz eridikten sonra , lavanta ve çay ağacı yağı ekleyip karıştırmaya devam edin.

  • Kıvama gelmeye başlayınca serin bir yerde bekletiniz. Buzdolabında bu süreci hızlandırabilirsiniz. Çok fazla sertleşmemesi gerekmektedir.

  • Köpüklü bir görünüm olabilir. Losyon tutarlılığını geliştirmek için mikser ile karıştırabilirsiniz.Her 10 dakikada karıştırmaya devam edin.

  • Başta edindiğiniz kavonoza aktarabilirsiniz.

  • Oda sıcaklığında kullanıma hazır bekletebilirsiniz.

Benzer Yazılar