Bitkisel
Larenjit için Bitkisel Çözüm 15.04.2017

Larenjit için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

1. Elma Sirkesi

Elma sirkesi, mide asidi seviyelerini dengelemekte çalışırken faydalıdır. Doğal olarak asidiktir ve midenizdeki pH'ı düşürecektir. Aynı zamanda gıdaları doğru bir şekilde sindirme kabiliyetinizi geliştiren enzimler ve probiyotikler sağlar. Bu, asit reflüsü veya GÖRH nedeniyle larinjiti olan insanlara yardımcı olacaktır.

Elma sirkesi de enfeksiyonlarla savaşabilir; Aslında, enfeksiyonlarla ve diğer akut durumlarla mücadele etmek için sirke kullanılması Hipokrat'a kadar uzanıyor. Yara tedavisinde sirke preparatını önerirler. Bilimsel araştırmalar sirke maddesinin antimikrobiyal özelliklerini açıkça göstermektedir.

Gırtlak iltihabına neden olan asit reflüsü tedavisine yardımcı olmak için, bir bardak suya elma sirkesi 2 yemek kaşığı su konur. Ayrıca, elma sirkesi ve balı birleştirerek solunum yolu inflamasyonu için başka bir evde çare yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

2. Zencefil

Zencefil, gırtlakta bulunan mukoza zarlarını yatıştırmaya yardımcı olur. Ayurvedik tıpta vücudunuzu ısıtmak ve organlarınızdaki toksinleri parçalamak için kullanılır. Lenfatik sistemi temizlemek ve solunum sistemindeki enfeksiyonlara daha az duyarlı kılmak için kullanıldığı da biliniyor.

Araştırmalar, birçok zencefil sağlık faydasından birinin, en sık görülen larenjit semptomlarından bazılarının iltihabı, şişmesi ve ağrı düzeyini düşürme yeteneğine sahip olduğu bilinir.

Larenjiti hafifletmek için zencefil kullanmak için, zencefili meyve suyuna ekleyin, rahatlatıcı bir çorba içinde zencefil tozu kullanın ya da günde 2-3 kez zencefil çayı bir fincan içebilirsiniz.

3. Sarımsak

Sarımsak, yaygın olarak, larenjitin ana nedenlerinden biri olan soğuk algınlığı için faydalı olduğuna inanılıyor. Enflamasyona ve enfeksiyona neden olan bakteri ve virüsleri öldürmeye yardımcı olan antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir.

2014'te yapılan bir çalışmada üç aylık dönemde 146 katılımcı yer aldı. Katılımcıların yarısı plasebo tablet aldı ve yarısı bir sarımsak tablet aldı. Daha sonra soğuk bir semptomlar yaşadıklarında bir günlük yazdılar. Araştırmacılar, her gün sarımsak alan kişilerin (plasebo yerine) daha az soğuk algınlığı geçirdiğini gördüler. Üç aylık periyot süresince, sarımsak grubunda 24 soğuk algınlığı görüldü ; plasebo grubunda ise 65 vakaya rastlandı.

Sarımsak, mukusun gevşemesine yardımcı olan doğal bir balgam söktürücü gibi davranır. Çiğ veya hazır pişmiş sarımsak kullansanız da, birçok sarımsak faydasından doğrama veya ezme ile faydalanabilirsiniz. Bir çorba, güveç, salata veya sos ile tüketebilirsiniz. Ayrıca her gün çiğ sarımsak 1 ila 2 yemek kaşığı tüketmelisiniz.

4. Ham Bal

Bal, solunum sistemi koşulları da dahil olmak üzere birçok rahatsızlığın tedavisinde önemli olduğu düşünülen en eski geleneksel ilaçlardan biridir. Ham balın antibakteriyel, antifungal ve antioksidan etkileri vardır. Aynı zamanda yüksek bir besin değeri vardır. Nemli ortamı korur, öksürme ve ses kısıklığı gibi rahatsızlıkları gidermekte ve larenjit semptomlarını hafifletmektedir.

Ham bal aynı zamanda larenjit oluşturan mevsimsel alerji semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Birçok mevsimlik alerji hastası yerel, çiğ balın faydalı olduğunu görmüştür. alerjik reaksiyonu tetikleyen florese duyarsız hale getirir.

Larenjiti tedavi etmek için gün boyunca sıcak suya veya çaya ham bal ekleyin.

5. Limon Esansiyel Yağı

Limon esansiyel yağı, larenjit semptomlarını rahatlatabilir. Bakterilerin büyümesini ve solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan virüslerin yayılmasını engeller. Aynı zamanda vücudu detokslar ve boğazdaki mukusu gevşeterek, öksürmeye zorla veya sıklıkla ihtiyaç duymazsınız.

Larenjitin başlıca nedenleri olan ortak soğuk algınlığı ve grip vakalarının tedavisinde bitki kullanımını ölçen bir araştırmaya göre katılımcıların yüzde 73'ü limon meyvesi kullandı.

Larenjit semptomlarını hafifletmek için limon esans yağı kullanmak için, bir bardak ılık su veya çaya 1-2 damla ekleyin veya çiğ bal tatlı kaşığı 1-2 damla ekleyin. Ayrıca limon yağı doğrudan şişeden alınabilir.

6. Nane Yağı

Nane yağı, larenjitin ortak bir nedeni olan alerjiler için yararlı bir yağdır. Boğazlarda bir rahatlama sağlayabilir. Aynı zamanda alerji semptomlarının yanı sıra soğuk algınlığı ve öksürükten de kurtarılarak balgam söktürücü gibi davranır. Nane yağı balgamını boşaltabilir ve ses tellerinin iltihaplanmasını azaltabilir. Nane yağı, özellikle, larenjit hastaları için yararlıdır. Öksürüğe neden olan kasılmaları önleyerek antispazmodik aktiviteye sahiptir ve bu da ses tellerine tahrişi azaltır.

Larenjit belirtilerini tedavi etmek için çeşitli yollarla nane yağını kullanabilirsiniz. Dahili kullanım için bir bardak su veya çaya 1-2 damla ekleyin. Ayrıca, göğsünüze tropikal olarak nane yağını uygulayabilirsiniz.

7. Sesinizi Dinlendirin

Larenjitten kurtulmak için sesinizi dinlendirmelisiniz. Konuşmadığınız sürece, konuşmayın ve yumuşak bir şekilde konuşun. Fısıldaşmak, aslında, gırtlak sesini rahatsız edici bir şekilde konuşmaktan daha fazla rahatsız eder, bu nedenle fısıldamamaya özen gösterin. Boğazınızı bile temizlemek, gırtlağı daha da tahriş edebilir. Larenjit için diğer yaşam tarzı tedavileri arasında şunlar sayılabilir: bir nemlendirici kullanarak alkol almayı bırakmak , sigara içmemek gibi ilerlemesini önleyici önlemler alınabilir.

Benzer Yazılar