Beslenme
AB Kan Grubuna Göre Beslenme Şekli 30.03.2017

Kan şekeri A olan bireyler vejetaryen diyetler kullanmalıdırlar. Tip A, kalp rahatsızlığı, kanser ve şeker hastalığına yatkındır. Özellikle hassas oldukları için gıdaları olabildiğince doğal bir halde almaları önemlidir: taze, saf ve organik olmaları gerekir. Tip A Diyetine uymaya başladığınızda kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Et yemeye alışıksanız, başlangıçta oldukça hızlı kilo kaybedersiniz. Diyetinizden etin bazı toksik unsurlarının ortadan kaldırılması vücudunuzdaki detoksifikasyon sürecine büyük ölçüde yardımcı olur; Ve  A Tipi  diyetinizi izlediğinizde, bağışıklık sisteminizi aşırı yükleyebilir ve hayatı tehdit eden hastalıkların gelişimini potansiyel olarak kısa devreye alabilirsiniz. Bu, vücudun stres tepki sistemlerinde yükü azaltmaya, işlev bozukluğunun NUR (NeuroEndoMetabolic) stres tepkisinin belirtilerini azaltmaya ve önlemeye yardımcı olur.

A kan tipi bireyler, Et tükettiklerinde , halsizlik yaşarlar. Mide asidi içeriği düşük olduğu için, eti sindirmek zordur. Normalde sağlıklı bir bağırsak mikrobiyomu tarafından kontrol altında tutulan bağırsaklarda mikroskobik organizmalar büyüdükçe yavaş ve bazen tamamlanmamış sindirim daha büyük bir toksik yük oluşturur. Eti diyetinizde azaltmak veya ortadan kaldırmak, artan toksik yükün vücudunuzun detoksifikasyon sürecini, yani ‘NEM’ stres tepki sisteminin önemli bir devresini etkilemesini önler.

Bu kan grubu az hayvansal protein yediğinden, fıstık ve tohumlar önemli bir protein bileşenini tedarik etmektedir. A Tipi ayrıca, "Sakıncalı ürünler" listesi için belirtilenler dışında, fasulye ve bakliyatta bulunan sebze proteinlerini de tüketebilirler ve bu ürünlere ağırlık verebilirler. Bu fasulye, insülin üretiminde bir düşüşe neden olabilir, vücudunuzun stres yaratan metabolik süreçlerinde dengesizlik oluşturur ve uzun süreler boyunca obezite ve şeker hastalığına neden olabilir. Tohum, A Tipi Diyette bir lif  olmalıdır.

Süt ürünleri aynı zamanda Tip A tarafından yavaş sindirilirler ve metabolik yavaşlamaya neden olabilirler. Tip A, yoğurt, kefir, yağsız ekşi krema ve kültürlü süt ürünleri gibi az miktarda fermente süt ürünlerini tolere edebilir. Fermantasyon süreci bozulur ve rahatsız edici ve çözünmesi zor protein ve besin maddelerinin birçoğunu daha az stres oluşturan formlara dönüştürür ve vücudun düzgün çalışmasına devam etmesini sağlamak için NEM stres tepkisi üzerindeki yükün bir kısmını ortadan kaldırır.

Sebzeler, Tip A Diyetinde hayati önem taşıyan mineraller, enzimler ve antioksidanları sağlarlar. A tipi, patates, fıstık, lahana, domates ve biberdeki lektinlere karşı çok hassastır. A Tipi alkalik olan daha fazla meyve yemeli, mangoları ve portakallardan kaçınmalı, çünkü sindirim sisteminizde ekstra stres oluştururlar. Çünkü NEM stres tepkisinin metabolik devrelerinde dengesizlikler oluşur.

Benzer Yazılar