Beslenme
Çörek Otu Yağının Faydaları 08.11.2016

Çörek otu yağı Faydaları hakkında yayınlanan 630 bilimsel makale de, bir gerçek de ortaya çıkıyor: Dünyada birçok kişinin çörek otunun faydaları hakkında bilgisi yok, neredeyse hiçbir yan etkisi olmayan çörek otu , şifalı ve oldukça inanılmaz ve akla hayale sığmaz faydalara sahiptir.

Büyük ölçüde modern zamanlarda unutulan kullanımı uzun bir geçmişi olan çok basit doğal ilaçlar vardır. Doğada bulunan Elma Sirkesi için kullandığı doğal ilaç için hint yağı saç büyütme özellikleri ,sağlıklı yaşamı  korumada önemli bir yere sahip ilaçlardan bir taneside  Çörek otu Yağıdır.

Tıp ile ilgili harika gelişmeler ile, bu doğal ilaçlar kenara itilmiştir. Birçok doktor, özellikle fonksiyonel tıp ve doğal ilaçları beraber kullanmayı tavsiye ediyor. Vücudu desteklemek için doğal yollar ile geleneksel tıbbi tedaviler birleştirerek başarılı olunduğu birçok araştırmada görüldü.

ÇÖREK OTU YAĞI KULLANIMI VE FAYDALARI

Astım Ve Alerji

Birden fazla çalışmalada çörek otu yağı-astım ve astım nedenine bağlı olarak anti davranış sergilemiştir. Geleneksel tedaviden daha etkili olduğunu görülmüştür. Aynı özellikleri birçok insan için alerji giderici için olarak da kullanılabilir.

Egzama ve Sedef

Çörek otu yağı aynı zamanda egzama ve sedef gibi cilt sorunları için kullanılır. İnflamasyona yardımcı olur ve cilt iyileştirme hızını arttırmaya yardımcı olur.

Sindirim

Nigella Sativa tohumu gaz giderici olarak bilinir. Sindirime yardım ettikleri , gaz, şişkinlik ve mide ağrısı azaltmaya yardımcı olur. Çörek otu yağı bazen bağırsak parazitleri için ilaçlar yerine kullanılır. Ön çalışmalarda,  kolon kanseri hücrelerinin büyümesini engellediği gözlenmiştir.

Candida ve Mantar Enfeksiyonları

Çörek otu yağının, sindirim sisteminde candida ve mantar enfeksiyonları ile mücadele etmede cilt için yararlı olduğu bilinir.

Kalp Sağlığı

Nigella Sativa tohumları Thymoquinone de , kalp üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir. Sağlıklı kolesterol seviyelerini destekler ve kan basıncını normale getirmeye yardımcı olur.

Sağlıklı Bağışıklık Sistemi

Nigella Sativa bağışıklık sistemini destekleyen benzersiz bir tohumdur. vitamin antioksidanlar, faydalı asitler vb içerir.  Bağışıklık sistemini destekler, ancak otoimmün hastalığı olanlar için önlem alınmasını gerektiren mürver ya da Ekinezya gibi otlar daha farklı davranır. Siyah tohumları bağışıklık fonksiyonunu arttırır. Ama vücudun sağlıklı dokulara karşı bağışıklık reaksiyonlarını aktif edemez.

Saç ve Cilt Sağlığı

Ayrıca bazı kültürlerde doğal olarak saç yumuşatmak için kullanılır. Yaralara karşı çok yararlı bir ilaç olarak ve yara izi oluşmasını engellemek için kullanılır.

Çörek Otu Yağını nasıl kullanabilirim?

Çörek otu yağını sade bir şekilde cildinize, saçınıza ve vücudunuza uygulayabilirsiniz. Bir çay kaşığı dahi yeterli gelebilir. Losyonlarınız , Şampuanlar ve saç kremleri vs gibi ürünlerin içlerine ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar