Güzellik
Papatya Suyu İle Saç Açma 26.11.2016

Saç boyasının saça verdiği zarar çok fazladır. saç boyatıldığında, her zaman boyatmak gerekmektedir. Bu ise saçın daha fazla yıpranmasına sebep olacaktır. Doğal yollarla saç rengini açmak mümkündür. Oldukça basit bir şekilde papatya suyu ile yapılan işlem, Papatya suyu ile saç rengi açma işlemi saçı yıpratmayacak ve boya gibi sürekli tekrarlanması gerekmeyecektir.

Papatya suyu ile saç açmak doğal bir yöntemdir. Ve saç boyasında olduğu gibi her türlü renk elde edilemez. Bu yöntemle kendi saç renginizin 2-3 ton açık rengini elde edilebilirsiniz. Bu şekilde saçınız hareketlenmiş olur. Eğer istenirse saçın sadece belli yerlerine uygulanarak, saçta balyaj ya da ombre görüntüsü de oluşabilir.

Papatya Suyu Nasıl Hazırlanır?

Papatya suyunu aktardan temin edebilirsiniz veya bu suyu kendi imkânlarınızla da hazırlayabilirsiniz. papatya suyunu hazırlamak için, neler yapmak gereklidir ?

- İlk olarak aktardan veya marketten 2 demlik poşet papatya çayı alın.

- Aldığınız bu demlik poşetlerini 10-15 dakika demleyip, papatya suyunu elde edebilirsiniz

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

- İlk olarak Saçlarınızı ıslatın ; demletip soğumaya bıraktığınız papatya suyu ile saçınızı durulayın.

- Saçlarınızı duruladıktan sonra; Saçlarınızı biraz kurulayıp, doğal olarak kurumaya bırakın.

- Eğer saçınızı güneşte kurutursanız, açılmanın daha fazla olduğunu göreceksiniz.

- Saçınızın tamamını değil ancak bazı kısımlarını açmak istiyorsanız; hazırladığınız papatya suyunu, spreyli bir şişeye alıp, açılmasını istediğiniz bölgeye sıkarak da uygulayabilirsiniz.

Benzer Yazılar