Faydalı İçecekler
Viskinin Faydaları Nelerdir? 18.10.2017

Viskinin Şaşırtıcı Faydaları
 
Viski'nin bazı sağlık yararları arasında kilo vermeye yardımcı olma, demans başlangıcını yavaşlatma, kalp sağlığını geliştirme, şeker hastalığını önleme ve yönetme, iyi kolestrol seviyesini yükseltme, kansere karşı savaşma, kan pıhtılarını yok etme ve bağışıklık sistemini güçlendirme becerisi yer alır. Genellikle, viski mevcut en sağlıklı alkol biçimlerinden biridir.

Insanlar da viski (viski olarak da bilinir) denince , akla gelen sayısız farklı görüntü vardır. İnsanlar  alkol ile aşk-nefret ilişkisine sahip olma eğilimindedirler, ancak herkes içerdiği sağlık yararlarını bilse , bol miktarda kişinin melodisini değiştireceği ve daha fazla tüketim yapacağı bir gerçektir. 
 

Viski nedir?

Tanım gereği, viski, tahıl püre karışımından elde edilen damıtılmış alkollü bir içecektir. Söz konusu viskinin kalitesi, lezzeti, fiyatı ve adı, arpa, buğday, çavdar, mısır, karabuğday vb. Dahil olmak üzere viskinizi hangi tipli tohum haline getireceğinize bağlıdır. Çeşitli viski çeşitleri, farklı  Tahıllar, üretim çeşitliliği  kullanıyor. Süreçler birbirine çok benzer, ancak zevkler dünyadaki farklı bölgelerde belirgin şekilde farklı ve tercih edilir. Son olarak, genellikle fıçılarda yapılır depolama ve yaşlanma yöntemi de viski kalitesini ve lezzetini belirler. 

Alkol  genellikle potansiyel olarak karaciğerinize zarar verebilir, yaşam biçiminizi etkileyebilir ve fazla  tüketildiğinde, birtakım kötü sonuçlar doğurabilecek kötü bir şey olarak kabul edilir. Ilımlı  bir şekilde içilirse, viski, tıpkı bira ve şarap gibi, tüketicilerine  bazı sağlık yararları getirebilir. Her gün 2-3 gram viski sizi sarhoş etmek ya da sağlığınızı olumsuz etkilemek için yeterli olmayacaktır, ancak bir takım temel bedensel işlevlere sağlıklı bir şekilde destek vermek için yeterli olacaktır. Viskinin sağlıklı yararlarını araştırmadan önce, bu güçlü ruhun içindeki bileşenleri inceleyelim.
 

Viski Besin Değerleri

Her şeyden önce, viski doymuş yağ, kolesterol ve sodyum bakımından son derece düşüktür ve aynı zamanda karbonhidrat seviyesi çok düşüktür. Alkolün büyük miktarı hariç, açıkçası, viski için fazla bir zarar söz konusu değildir , ancak organik bileşikler açısından viski, çok güçlü bir antioksidan olan ellagik asit açısından zengindir. 
 

Viskinin Sağlık Faydaları

Viski bizim için sahip olduğumuz, kilo kaybına yardımcı olmak, demans iyileştirmek, kalp sağlığını korumak ve daha pek çok şey gibi pek çok avantaja sahiptir. En yaygın sağlık yararlarına ayrıntılı olarak bakalım.
 

Kilo Kaybına Yardım Eder 

Birçok kişi aşırı alkol nedeniyle içki  alımıyla "bira bağırsağı" geliştirir veya kas tonusunu kaybettirir. Bununla birlikte, içki içmek, özellikle de viski içerseniz, kilonuzu etkilemek zorunda değildir. Bu lezzetli likörün bu tarz bir zararı yoktur. Kalori ve karbonhidrat içerir, ancak alkol formundadır ve içerdiği az miktarda basit şekerler bulunur ve bunlar vücut için enerji olarak kullanılmak üzere çabucak parçalanırlar. Bu nedenle, birkaç bira yerine viski tercih edebilirsiniz.   
    
Demansı Engeller

Çalışmalar aslında viskinin bilişsel performansınızı başarıyla artırabildiğini ve demans ve Alzheimer hastalığınızı geliştirme şansınızı azalttığını gösterdi. Her ne kadar çalışmalar devam etmekte ve bir tedavi / önleyici yöntem olarak alkol konusunda tartışmalar olsa da, ellagik asidin vücuttaki serbest radikallerle mücadele açısından son derece güçlü olduğunu inkâr etmek mümkün değildir. Bu serbest radikaller sıklıkla sinir yollarını kesintiye uğratmak ve bunamanın yavaş yavaş gerilemesine katkıda bulunurlar. Viski , yaşlandıkça zihinsel düşüşü azaltabilir ve yaşam kalitesini artırabilir. Bir kez daha, bu, ılımlılıkla tüketildiğinde yararlıdır; Çok fazla alkol beyin hücrelerini öldürür ve bilişsel aktivitemizin tam tersini yapar.

Kalp Sağlığını İyileştirir

Bir dizi çalışma, viski'nin kalp sağlığını korumada önemli bir oyuncu olduğuna işaret etti. Bedenlerimiz büyüdükçe sistemlerimiz çelimsiz hale gelir ve bu da çeşitli organ sistemlerinin daha az verimli çalışmasına ve kardiyovasküler sistemimizin zayıflığına neden olur. Bununla birlikte, kısa bir süre önce yapılan bir araştırmada, düzenli olarak ılımlı miktarda viski tüketenlere, kalp ve damar rahatsızlıkları riski taşıyanlar için olağanüstü haberler olan inme veya kalp krizi geçirme şansı yüzde 50'ye düşürür.

İç Kan Pıhtılaşmasını Azaltır

Kalp sağlığıyla ilgili bir notta, viskinin kan pıhtılaşmasını önemli ölçüde azalttığı gösterilmiştir. Yaralı olduğunuzda kan pıhtılaşması önemlidir, böylelikle kanın kaybedilmesi durdurulur, ancak iç kan pıhtıları kan damarlarınızın veya arterlerinizin kilit noktalarında bozulabilir. Ateroskleroz, genellikle büyük bir kolesterol birikimi nedeniyle oluşur, tromboz, kalp krizi, felçler ve ölümle sonuçlanabilmek için kan pıhtıları ile birleşebilir. Viski, kan incelticidir, bu nedenle aşırı pıhtılaşma şansınızı önemli ölçüde azaltır. Ayrıca, "kötü" kolesterolün etkilerini ortadan kaldıran, kalbinizi daha da koruyan "iyi" kolestrol miktarını arttırır.

Kanseri Önlüyor

Kanser, insanın bildiği en korkunç ve küresel boyutta hastalıklardan biridir. Viski, tüketebileceğimiz en güçlü antioksidan bileşiklerden biri olan son derece yüksek bir ellagic asit seviyesine sahiptir. Bir antioksidan, kanser, kalp rahatsızlığı, Alzheimer hastalığı ve erken yaşlanmayı içeren geniş bir hastalık yelpazesine neden olan hücresel metabolizmanın zararlı yan ürünlerini serbest radikalleri nötralize eden bir bileşiktir. Bu güçlü antioksidan viski kansere karşı etkili önleyici bir önlem haline getirir.

Bağışıklık Sistemi

Viski bağışıklık sistemini güçlendiren kapasitenin tartışılmasına yönelik bazı çalışmalar yapılmıştır. Alkol, hastalığın önlenmesinde ve bağışıklık sisteminin işlevinin iyileştirilmesinde geleneksel bir role sahiptir, ancak kesin kanıtlar el altında değildir. Şimdi, viski içindeki antioksidanların ve eser seviyedeki vitaminlerin, aslında bağışıklık sistemini harekete geçirdiğini, böylece normal soğuk algınlığı, hastalıklar ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olduğunu görüyoruz. Onu dezenfekte etmek için bir yara üzerine viski dökecek olan eski filmlerin hepsi sadece kurmaca değildir. Virüs bulaşmadığından emin olmak için taze bir yaranın üzerine viski dökebilirsiniz.

Diyabetleri Kontrol Ediyor

Viski sürekli diyabet şansını azaltmak için tedavi olarak gösterildi, bazen de % 30-40 oranında Ilık bir viski miktarı, vücudunuzun insülin ve glikoz düzeylerini düzenleme kabiliyetini önemli ölçüde artırabilir, böylece şeker hastalığının gelişme olasılığını düşürür.

Bu sağlık yararları muhteşem olmasına rağmen, Viski  için de tehlikeli bir yan vardır. Alkolizm ve içki içme genel sağlığınız için çok zararlıdır ve orta miktarda viski verebilecek olası iyi şeyleri geri alabilirsiniz. Bu nedenle, her gün az miktarda içki içmeye çalışırsanız, ne kadar alkol tükettiğiniz konusunda dikkatli olun. Son acı hissine  gelene kadar içmeye devam etme arzusunu hissedebilirsiniz. Bu tehlikeli ve sağlıksız bir ilerlemedir. En iyi, sağlıklı sonuçlar için küçük ila orta miktarda viski tüketin.

Benzer Yazılar