Beslenme
Zayıflatan Detoks Suları 20.05.2017

İçilen detoks suları, sulu kalmanın mükemmel bir yoludur ve günlük rejimin bir parçası olarak kullanılabilir. Bu tarifler size birkaç farklı kombinasyon göstericek ; böylece her zaman yeni bir lezzete kavuşacaksınız.

Yağ Yakıcı Detoks Suyu

Doğru detoks suyunu içmek vücudunuza iyi yağlanmış bir makine gibi işlev yapması gereken vitamin ve mineralleri sağlayarak yağ yakmanıza yardımcı olabilir. İşte üç farklı yağ yakıcı detoks suları, her biri lezzetli ve size enerji katacaktır.

Sabah içilebilecek Limon Detoks Su

Uyanın ve hemen  sabah limon detoks suyu ile vücudunuza yardım etmeye başlayın. Limon suyu gününüz için harika bir ilk içecektir, sizi hidratlamaya ve sindirim sisteminizi başlatmak için enzim sağlamaya yardımcı olur. Limon suyu tarifleri biraz elma sirkesi ve toz biber ile uygulanabilir.

Narenciye Detoks Suyu

Narenciye, vücuda sahip oldukları alkalin etki sayesinde  detoks yapabilir. Bu tarifler bol miktarda C vitamini sağlamak için greyfurt ve limonu kullanır ve suyu, klasik narenciye lezzetiyle inceltir. Yıl boyunca tadını çıkarabileceğiniz bir içecektir ve size vitamin ve mineraller sağlayacaktır.

Elma Tarçın Detoks Suyu

Bu kolay içilen detoks suyunda elma ve tarçın lezzetini alın. Ayrıca faydalar hem elmalardan hem de tarçından elde edilir. Elmalar, vitaminler ve minerallerden oluşan eşsiz bir karışıma sahiptir ve tarçın, uzun süredir şifa verici bir baharat olarak kullanılmaktadır. Organik elma kullanmanız tavsiye edilir.

Chia Detoks Suyu

Bu detoks suyu sadece sizin detoks suyu olarak içmeniz açısından   değil aynı zamanda normal bir içecek olarak da daha sık içeceğiniz anlamına geliyor. Çiğnemeksizin onları yutabilecek ve içerdikleri lif, protein ve bitki bazlı omega-3'leri elde edebilmeniz için Chia tohumları çok küçük olması da avantaj sağlayacak lezzetli hale getirmek için ayrıca C vitamini olarak limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Su

Su özellikle diyetler için önerilir. Ancak detoks için de kullanabilirsiniz; sisteminizi temizlemenize yardımcı olur. Yeşil elma, salatalık ve nane ile doldurulur, böylece her bir yudumda antioksidan, vitamin ve mineral alırsınız. Suyu istediğiniz gibi içine vitamin mineral depolarını ekleyerek tüketebilirsiniz.

Portakal Nane ve Hindistancevizi Suyu

Bu detoks suyu, sizi nemlileştirir, çünkü hindistancevizi suyundan yapılır. Bu da, düzenli olarak sudan alamadığınız enzimler ve elektrolitler içereceği anlamına gelir.

Tazeleyici Detoks Suyu

Bu serinletici detoks suyu, portakal, nane, salatalık ve limon kombinasyonu sayesinde sulu ve berrak bir görünüm kazandıracaktır. Serin bir içecek, antioksidanlar ve taze lezzetlerle  doludur.

Süper Basit Detoks Suyu

Yukarıda resimde gördüğünüz detoks suyunun sadeliğine aldanmayın, kesinlikle işinizi görür. İçeriklerin detoks nitelikleri sayesinde elle seçilen malzemelerle yapılır. Midenizi sakinleştirmeye ve sindirimin iyileşmesine yardımcı olacaktır. Taze zencefil kullanımına dikkat etmek önemlidir.

Limon Salatalık Nane Suyu

Nanenin,  detoks sularında çok  kullanılmakta olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni, ağızda soğuyan tadı ve içerdiği çok miktarda antioksidan olmasıdır. Detoks etkisi yüksek salatalık ve limon ile birleşince bambaşka bir lezzet ve etkiye sahip olacaktır.

Yabanmersini Turuncu Suyu

Yaban mersini, popüler antioksidan etkilerinden dolayı detoks suyu için doğal bir tercih olarak görülür. Çileklerin suyun içinde ısınmasına izin vererek, antioksidanlar, içeride kaldıklarında dışarı atılabilirler, böylece onları içerek kolayca emilmelerini sağlayabilirsiniz.

Greyfurt Suyu

Greyfurt, uzun zamandır kilo verme yardımcısı olarak kullanılmaktadır, ancak detoks yardımı da yapmaktadır. Suyun içinde beklettiğinizde, besin maddeleri suyun bir parçası haline gelir ve sanki onu yemeden greyfurt yiyormuşsunuz hissi verecektir. C vitamini dolu yapısı ile metabolizma yardımcısıdır.

Ahududu Karpuzu Su

Ahududular ve karpuz, sadece tüketmek için lezzetli iki meyvedir. Ancak detoks suyu ile amaç, daha fazla su içilmesini ve bu suyu meyve ile daha da güçlü hale getirmektir. Karpuz, detoks için güçlü bir antioksidan olan likopeni ve ahududu da antioksidan içeriği olarak bilinir.

Çilek Limonata Probiyotik Suyu

Karaciğerinizle birlikte sindirim sistemi en önemli iki detoks sisteminizi temsil eder ve probiyotiklere girdiğinizden emin olmanıza, sindiriminize yardımcı olur. Ve detoks yeteneklerinizi geliştirir, toksinleri atmaya ve vücut tarafından emilmelerini önlemeye yardımcı olur.

Böğürtlen Nane Suyu

Böğürtlen, yaban mersini, çilek ve ahududu için bir destek ek kaynak  eğilimindedir, ancak yine de antioksidanlar için büyük bir kaynaktır ve bu da detoks için suya harika bir tat katacaktır. Vücudunuzda serbest radikallere ve onların neden olduğu zarara karşı savaşan daha da fazla antioksidan güç için kullanılır.

Tarçın Çilek Detoks Suyu

Tarçın ve çilek popüler bir kombinasyon gibi gelmiyor olabilir, ancak bu detoks suyunda işe yarıyor. Su içerisinde çilek antioksidanları ile karıştırılmış tarçının iyileştirici yararlarını elde edebilirsiniz.

Benzer Yazılar