Zayıflama
Kendi Kendinize Yapabileceğiniz 6 Yararlı Egzersiz 18.08.2015

kendi kendine yapabileceğin 6 egzersiz

ŞINAV:

Omuz ve kol kaslarının gelişiminde oldukça etkili olan bir egzersiz çeşidi olan şınav kısa sürede kaslarınızın gelişmesine yardımcı olacaktır. Bir sette kaç şınav çekebileceğinizi deneyin, kendinize bir hedef belirleyin (mesela bir sette 50 şınav), her gün sayıyı daha da artırarak bir sette 50 şınav performansını yakalamaya çalışın. Gün geçtikçe güçlendiğinizi hissedeceksiniz.

MEKİK :

Düz bir karın için, yapmanız gerekenler çok basit! Hergün kendinize 5 dakika ayırarak, bir sayı belirleyin ve düzenli olarak mekik çekin. Her geçen gün bu sayıyı arttırın ve sadece 1 ay sonra etikisini fazlasıyla görüceksiniz..

SQUAT:
Güçlü bacaklara sahip olmak… Daha yükseğe zıplamak… Daha hızlı koşmak…
Yapman gereken çok basit, SQUAT!!!
Mutlaka antreman programınızda olması gereken egzersizlerden biridir. Kas ve sinir sistemi arasındaki kordinasyonu sağlar. Ön ve arka bacak kaslarını, sırt ve karın kaslarını çalıştırır.

KOŞU :
Düzenli koşu yapmak yalnız mutluluk vermekle kalmıyor aynı zamanda insanın ömrünü de uzatıyor. Orta tempoda yaklaşık 1 saat koşarak saatte 550 kalori yakabilirsiniz. Üstelik bir spor ayakkabısı ve eşofman ile maliyetsiz spor yapmanın tadını çıkarmak çok keyifli olacak!

AÇMA-GERME:
Açma-Germe herhangi bir egzersizden önce ve sonra nazikçe kasları uzatmak ve dokunun elastikliğini / esnekliğini arttırmaktır. Eğer doğru uygulanırsa gerdirme, sakatlıkların önlenmesinde yardımcı olur ve atletik performansı arttırır.

DUMBELL:

Dambıllarla çalışarak kas ve kuvvet kazanımı elde edebilirsiniz. 2 bölge arasında en az 20 dakika ayırarak uzuvlarınız arasındaki güç dengesizliklerini orantılı hale getirebilirsiniz.

Benzer Yazılar